Divadelní představení

Základní informace

Jako základ pro zvažovaný film je divadelní představení se stejným názvem, které uvádí ve svém repertoáru již bezmála 2O let existující populární divadlo SKLEP.. Scénář byl poprvé sepsán Václavem Marhoulem v letech 1984 - 1985 a následně pak v jeho režii v roce 1986 oficiálně uveden tehdy ještě v amatérských podmínkách kulturního střediska Dobeška a na repertoáru vydržela až do revolučního roku 1989.
V roce 1994 byla hra Václavem Marhoulem částečně přepracována a připravena k nové realizaci. K jejímu novému uvedení na scénu došlo na podzim roku 1994. Slavnostní premiéra se za přítomnosti presidenta republiky Václava Havla uskutečnila v říjnu v divadle v Karlově ulici, bývalé scéně pražské DAMU.
Derniera se uskutečnila na podzim roku 2000 v divadle Na Dobešce.

Scénář

Příběh, který tato hra vypráví je originální a byl volně inspirován knihami a povídkami slavného autora tzv. americké drsné detektivní školy Raymondem Chandlerem, který byl spolu s Dashiellem Hammettem jejím zakladatelem. Základem dilaogů pro divadelní hru se staly slavné Marlowovské bonmoty, které tak divákovi připravují 90 minut plných humoru a komediálních situací.

Divadelní obsazení

V hlavní roli soukromého detektiva Phila Marlowa vystupuje dnes již velice známý herec Tomáš Hanák. Po jeho boku pak vystupují další mediální " SKLEPovské" hvězdy jako Milan Šteindler, David Vávra, Monika Načeva, Robert Nebřenský aj.

Počet představení, diváků a tržeb od premiery

Premiéra divadelní hry v repertoáru amatérského Divadla SKLEP s názvem " Mazaný Filip" se uskutečnila na podzim roku 1994.
Do konce roku 2000:

  • bylo odehráno celkem 114 představení
  • představení shlédlo celkem 24 652 diváků
  • celkové tržby dosáhly cca 2 400 000,- Kč
  • všechna představení vyprodána
  • představení bylo odehráno v celkem 47 městech České republiky
  • největší počet prodaných vstupenek na jedno představení - 1 200 (vyprodaný Velký sál hotelu Thermal v Karlových Varech)